Oca 14, 2012 - Genel    4 Comments

İzmir Gibiyim

İzmir gibiyim artık; gülmeyi Alsancak’da bıraktım, coskuyu Göztepe’de,aşkı Bornova…’da.Asansör kadar yorgun,Agora kadar yıkık,Eşrefpaşa kadar belalı, Basmane kadar vedalara alışık,Kemeralti kadar kalabalık,yalı kadar cefâkar…İzmir gibiyim yani uzaktan ışıl ışıl,ama aslında yorgun ve her şeye rağmen Saat Kulesi gibi dimdik ayakta..

İzmire yazılmış şarkılarda ayrı bir güzek bayılıyorum içim içime sığmıyor hele marşları..

İZMİR MARŞI

İzmir’in dağlarında çiçekler açar Altın gümüş ordu ateşler saçar Bozulmuş Yunanlılar yel gibi kaçar Kader böyle imiş ey şanlı ata Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Peygamber kucağında şehitler yeri Çalındı borular haydi ileri Bozuldu çadırlar kalmayın geri Kader böyle imiş ey şanlı ata Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa Türk oğluyum ben ölmek isterim Toprak diken olsa yatağım yerim Allah’ından utansın dönenler geri Kader böyle imiş ey şanlı ata Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa

İzmirli Olmak…

McDonald’s’ın bunalıma girdiği tek şehirdir. Zeytinyağı severiz, dünyanın en bok…tan durumuna bile düşsek, zeytinyağı gibi üste çıkmayı daha çok severiz. Sana ne birader, keyfimizin káhyasıyız, yazlıklara gitmek için 8 şeritli otoyol yaptık; Güzelbahçe, Seferihisar, Urla, Karaburun, Çeşme, öbür tarafta Dikili, Foça.. Çipurayız, Pak Bahadur’u özleriz. Durup dururken faytona bineriz, bi yere gitmeyiz aslında, öööle turlarız. Hava güzel, daralırız, okulu ekeriz. Mezun olduktan sonra öğretmeniyle kadeh tokuşturmayan öğrenciyi zor bulursun İzmir’de.

4 Comments

  • Tüylerim dikenlendi okurken canım, eline sağlık ..

    • mersi canım beğenmene etkilenmene sevindim

  • Canım buraya da beklerim..ikinci bloğum 🙂 öptüm..

    • woww bunuda senmi açtın artık ustalaştın ya harika bitanem :):)

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!