Oca 13, 2012 - Genel    2 Comments

İzmir Bir Şehir Değil, Yaşam Tarzıdır !!!

Ey şehr-i İzmir…

Nasıl anlatayım ki ben seninle ilgili duygularımı? Öyle bir derinden kaleme dökmek isterim ki yüreğimdekileri, okuyanlar çok iyi anlasınlar neler hissettiğimi. Bambaşka bir şehirdir İzmir… Anlatılmaz yaşanır dedikleri türden… Egenin incisidir, dokunmaya kıyamayacağınız narin bir kız misalidir… İstanbul’un, kafası karışık bir bayanı andıran tipi yoktur onda ya da Ankara’nın, kendini koşuşturmaya kaptırmış yorgun bayan modelini göremezsiniz İzmir’de. Aksine duygulu ve nazlı bir bayan gibidir bu şehir.

Bir de İzmirliler vardır ki, her zaman yaşadıkları şehrin hakkını vermek için ellerinden geleni yaparlar…

Belki de hep bu yüzdendir İzmirlilerin burunlarının hassas oluşu ve iyiyle kötünün kokusunu alıp, hemen ayırt edebilmeleri.Yetmiş iki milletle dost olmayı başaran bir kültür birikimi gibidir İzmir. İçine bütün dünyanın güzelliklerini toplayan bu şehrin çocukları her zaman gurur duyarlar bu şehir ile anılmaktan…

Haylazdırlar, yaramazdırlar ve hatta serseridirler fakat asla saygıda kusur etmezler İzmir gençleri… Erkekleri her zaman gurur duyarlar İzmir kızlarıyla, kızları ise her zaman güvenirler İzmir erkeklerine… Güzel oldukları kadar biraz da küstahtırlar İzmir kızları 🙂 Ama hep efendilikleriyle örnek olurlar diğer insanlara.

2 Comments

  • Ben hiç gelmedim İzmir’e merak ediyorum güzel şehrinizi 🙂 artık sen de varsın ya geliriz inşallah..

  • canm herzaman ve keşke ayrı bir güzel özgür hoş şehir haziran ve eylül ayları bence dahada bir güzel çünki sıcakları yok okadar gezmesi daga zevki oluyor .

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!