Nis 30, 2012 - Genel    5 Comments

Dukan diyeti(Seyir devresinin 1. günü)

 

3  gün yağı azaltılmış kakako aradım bulamadım sonra tesadüfen nette araştırıken buldum hemde İzmirde ama Çiğlideydi baya uzak neyse diğer ürünlerine baktım Dukan diyetinde ne lazımsa herşey vardı süperdi tel bıraktım 1 saat sonra aradılar merak ettiklerimi sordum ve 5 ürün siparişini verdim bazılarını en küüçük olanını verdim yemediğim bilmediğim tatlar vardı Cuma günü siparişimi verdim bu sabah aldım kargomu ürünlerim harika ve ben onlarla harika mamalar yapıçam artık seyire gecinçe biraz daha iyi oldu rahatladım.

 

 

 

Bu malzemelerimi migrastan temin ettim.Sos yapmak vs için dukan diyetinde olması gerekenler malzemelerden bunlarda .Aramızda kalsın Birtane ama gercekten birtane ve çok anlayışlı eşim 1 haftadır elimde olması gereken malzeleleri market ve  netten temin etmeye çalışıyorum ve inanılmaz destekcim bu konuda ,birde maddi olayı var 1 haftada 400tlcicarı harcadım yedek stok ürünlerimde var olmayanlarda dün pazara gittik tabi ben izmirli değilim ama pazarcı amçam sağolsun bıkmadan sorularıma cvp veriyor bana 4 çeşit ot verdi en çok tarhun otuna taktım bakalım bu arada pazarcı amcam bana bir demet karanfilde verdi okadar mutlu oldumki anlatamam.

 

Bayıldım mis gibi kokuyorlar

 

Diyet gayet güzel gidiyor atakta sadece3,600 verdim  bazılarına göre fazla bazılarına göre az ben yavaş ve azim bir şekilde vermek ve kurtulmak istiyorum bu 10kg dan .Tek sıkıntım tek düze beslenildiği için ağız tadım kaybolmuş hissim var .

 

LİSTEYE EKLENENLER:
Atak evresinde izin verilen bütün gıdalara devam ederken,bunların yanına şimdi sayacağımız çiğ ya da pişmiş sebzeleri de ekleyin.Her zamanki gibi bu listedekilerin yeneceği miktara,yenebileceği saatlere ya da listedeki diğer gıdalarla karıştırılmalarına herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir.
DOMATES,ALATALIK,TURP,ISPANAK,KUŞKONMAZ,PIRASA,TAZE FASULYE,LAHANA,MANTAR,KEREVİZ,REZENE,HİNDİBA DAHİL BÜTÜN SALATA CİNSLERİ, PATLICAN,KABAK,BİBER VE HER ÖÜĞNDE TÜKETİLMEMEK KAYDIYLA HAVUÇ VE PANCAR TÜRLERİ.
PATATES,BEZELYE,MISIR VE ENGİNAR GİBİ NİŞASTA İÇEREN SEBZELER VE BAKLAGİLLER İZİNLİ DEĞİL.
Ayrıca önem verilmesi gereken bir husus da sebzelerin tek başına tüketilmemesi yanında mutlaka miktar olarak daha fazla proteinle beraber tüketilmeleri gerektiği..Bu oran 1/3 sebze,2/3 protein şeklinde olmalı.

 

 

 

5 Comments

  • En kısa zamanda ben de başlıycam..maşallah sen iyi gidiyorsun..devam et..incecik olucaksın bu gidişler..

    • daha 10 gün oldu cnm blog bile bakamıyorım pes etmeden yola devamm verecem bu kilolarım cnm aynen sende ben destekcinim başla

  • Tofunun tadı nasıldı 🙂 yiyebildin mi?

    • süpper

    • zorla biraz yedim ama hiç bana göre değil valla kuzum

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!