Mar 5, 2012 - Genel    4 Comments

Fetih 1453

Ulubatlı hasan filmi olmuş. Bazı sahneler güzel.Ama senaryo kırpıla kırpıla kuşa çevrilmiş. Fatih aciz ve zayıf karekterli işlenmiş. U.hasan daha baskın ve sağlam karekterli koyulmuş ortaya.Akşemsettin rolunu yapan amcam tam bir fiyasko..Fethin manevi lideridir akşemsettin hz. de çok az yer verilmiş oysa ki fetihin asıl mimarlarındandır akşemseddin.Sonra ulubatlı hasan ile diğer jön çok benziyorlar birbirlerine..

Savaş sahnelerinde hangisi hangisi karıştırıyor insan..Haftalarca kuşatma yapılmış acziyet ve yenilmişlik var.Fatih eze eze aldı istanbulu..Sonra gemiler karadan indiriliyor.Fetih oluyor..Nerde gemilerin savaş sahneleri ??? Gemilerin indirilmesi 30 saniye.ulubatlı hasan hiçbir türk kaynağında geçmemektedir sadece yabancı bir yazarın kaynağında geçer bundan dolayı doğruluğundan emin olamayız. Ulubatlı çok abartılmış.

2.kez izliyebileçeğim bir film bile olamamış kısacası .

4 Comments

  • Gittiniz demek filme canım.Ben de özellikle gemilerin yürütülmesi ve sonrasında savaş sahnelerini çok merek ediyordum.Hevesimiz kursağımızda kaldı.Akşemseddin efendi tam anlamıyla vasattı adam akşamdan kalmacılar gibiydi 🙂 ama filmi yinede beğendim.

    • Bazı şeyler abidecim aynen kursağımda kaldı benimde evet güzeldi çünki konu güzel ama film muhteşem çekilmemişti 🙂

  • Demek siz de gittiniz filme Tuğba’cım bi izlemeyen biz kaldık 🙂 neyse bakalım biz de ilk kez tv de izleriz 🙂

    • Sedacım evet gittik sonunda bende hayal kırıklığı vardı birde 7 yaş sınırı almadılar filme 13 yaş dediler öğrenci engeli vardı bir nevi ayy tv de ilk aman tatlım hani bilmem bayılanlarda varda ozaman haber ver bence 10-15 güne korsanı çıkar onlar bulurlar yolar sana 🙂

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!