Şub 16, 2012 - Genel    13 Comments

İzmir ve evliliğin bana kattıkları…

Ben evleneli ve İzmire geleli 10 ay oldu bazen zaman çok çabuk geçiyor bazen hiç geçmiyormuş gibi hissediyorum.31 yaşındayım ve hayatım tümü Ankarada geçti diyebilirim iş içabıda gezmediğim şehir kalmadı.Uzun yıllar çalıştığım için el işi börek vs bilmem ha sanmayın birşey bilmez mutfakta kendime laf söyletmem yufka açmak vs el böreği bilmedim çünki bizde acılmazdı pek.yemeklerimi bilen bilir zaten .Demekki herşeyin zamanı var sözünü ben son 1-2 aydır öyle çok anladım.hazır yuftadan ve mayalı poğaçaların alasını yaparken elde açma börek yapmak geldi içimden ve taktım yapaçam diyede tek başıma yaptım daha önce yapasım yoktu ama şimdi yapınça aman okadarda zor değilmiş dedim.Bundan sonra biri yapsana yesem derdinden kurtuldum yarım saattte hazır böreğim ohhh.

Mutfakta hergecen gün yeni şeyler öğrenip yapıyorum.Bu yaşa gelipte elime şiş ve tığda almadım tek kız olunça çeyiz derdimde olmadı onları yapaçak ne zamanım nede zerre kadar istediğim vardı  ha çok çinçikli işleri hala sevmiyorrum örgüde.Makröme cam boyama ahşap boyama yağlı boya bunlara heves ettim ve yapmışımdır sıkılmadan .15 gün önce de örgüye heves ettim aniden hemen komşum sağolsun yünçüye gittik ipi ve işileri aldık çok basit şal var başla alışırsın dedi ha ben elime şiş lmadığımdan tırsmıştım taki elime alana kadar ve aman dedim sistem aynı hep 10 taneden fazla şal yaptım sevdiklerime hediye ediçem ördüklerimi. Şimdide bir erkek yeleği öürüyorum okadar hoşki bitinki onunca resmini yüklüçem.

Bu siyah ilk yaptığım sonra 2.çiye başlamıştım.Anladımki içinden gelipte yapmak istedikten sonra herşey yapılıyormuş.ben evde mayalanan yoğurtla büyüdüm ve bir tadıdık sayesinde girek köyden gelen sütle yoğurt mayalıyorum yazdan beri hazır yoğurt giirmiyor bizim eve karşı komşumun eşininde eskiden mandıracıymış İsmet abi öğretmişti bana mayalamayı harika oluyor yoğurdum.

İzmirin ve evliliğin bana kattıkları çok fazla gercekten bende almaya ve yapmaya meyilliymişim ki ortaya çıkan herşey güzel oluyor.

13 Comments

 • ewet elıne cok seyleryakısıyor bıtanem senın ellerıne saglık hersey ıcın sen iyiki warsın cadııı

  • sağol kocacım benim hevesim varken yapıyorum herşeyi evimiz ve senin için sende iğki varsın bitanemm:)

 • Canım ablam, iyi ki Günay abi ile evlenmişsiniz. Vallaha en çok ben faydalanıyorum galiba bu evlilikten. Senin yemeklerine dil uzatanın dilini keserim. Sen olmasan benim halim ne olurdu 😀

  • kuzum benim yakışıklı kardeşim daha neler yapıçam çok orjinel lezzetlkere hazır ol .çok öpt arada buralarda ol çokk öpt seni

 • walla banada çok şeyler kattı uçağa binme nedenim oldu

  • sana uçağa binme sebebimi oldu bi onamı sevindin bence değil bir nevi benden kurtuldun artık rahatsın 3 ü bir aradasınız ozi harun sen evde sana kaldı offf valla:):)

 • ama iyi oldu

 • Harika olmuş bu mamalar,bayıldım..sen bu kadar marifetliydin de benim neden haberim olmadı..hamsi harika görünüyor..ellerin kolların dert görmesin yavru kuşum..

  • Demekki sana denk gelmedi bitanem ama en azından kardeşçezin ozim bilir az çok yemiştir benim mamalardan .elim hep yatkındıda izmire gelinçe arttı diyebilirim .

 • enfes gözüküyor gerçekten mamalar..Acıktığımı hissettim:)Ellerine emeğine sağlık..

  • mersi münevvercim ilerletmeye çalışıyorum gün geçtikçe daha ne mamalar yapıçam ooo takiplerini bekliyorum görürüsün çok sevindim bloğuma bkamada 🙂

 • Merhaba,
  Blogunu çok beğendim,çok sıcak geldi 🙂 Daha yeni evliymişsin allah bir ömür boyu mutluluklar versin.Buarada börek harika görünüyor,ellerine sağlık…

  • Merhaba Abidecim sonunda bloğumu giyaret ettin çok mutlu oldum cnm ben yeni blogculardadım Sedacım sayesinde açtım öğrenmeye ve ilerlemeye çalışıyorum güzel mamalar yaparım ben övünmek gibi olmasın .Evet yeni evliyim 10 aylık daha,amin cümlemizin mutluluğu eksik olmasın sevgiyle kal (tekrar dan çok mutlu ettin beni:)

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!